Македонија Топ вести

(Фото) Еден е Бранко Црвенкоски, лидериште.

Поранешниот претседател на Република Македонија Бранко Црвенковски,три дена беше домаќин на поранешните претседатели на земјите од Балкан во Охрид. Средбата, поради едноставниот карактер на Бранко Црвенкоски, беше надвор од фокусот на медиумите. Црвенкоски едноставно, како обичен граѓанин, без обезбедувања околу себе, заедно со гостите, можеше да се види по охридската чаршија, кафетерии, но и покрај обалата на Охридското Езеро, како се шета со своите гости.

И, градоначалникот на Охрид Константин Георгиевски не одолеа на присуството на Бранко Црвенкоски во Охрид. Така Георгиевски во чест на Црвенкоски и неговите гости, организирал свечен ручек во Хотел „Нова Ривиера“ во Охрид, каде неизоставно било и фотографирање со претседателот Црвенкоски, лидер си е лидер..

На свечениот ручек бил присутно и „пилето од цртаните“ охридскиот Џив Џаан, Зелената Долина ricenikole, некогашниот прв кадар на ВМРО ДПМНЕ, сега на привремена работа во СДСМ, како заменик градоначалник, наставник, кординатор на секторот за образование  кординатор и писател на соопштенија на одделението за односи со јавност при Општина Охрид, советник во Совет на Општина Охрид, лице кое ја оспори теоријата на премиерот Заев, дека од секое дрво Кавал не се правело! Ете и од ваков лист од стебло, Кавал се правело?!

С.Денесовски

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Порака од Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, по повод еврејскиот празник Јом Кипур

saso user

Русковска: Нема ПИ мерка за Катица, предметите на СЈО нема да пропаднат ако има докази

saso user

Дука е новиот градоначалник на Дебар

saso user