Македонија

Финската министерка за внатрешни дојде во земјава, Спасовски ја пречека со букет

Финската министерката за внатрешни работи, Марија Охисало, вечерва пристигна во посета на С.Македонија.

Македонскиот колега, Оливер Спасовски, ја пречека пред зградата на МВР, со букет цвеќе.

„Вечерва во работна посета на Република Северна Македонија пристигна Министерката за внатрешни работи на Финска, Марија Охисало“, објави Спасовски.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Нѐ очекува ветровит и облачен викенд

saso user

„ДОСИЕ ИНТЕГРА 09“-Битола изградила висококатница дива градба,чекеле мериторно решение од Сугарески?!дЕЛ 1-Ви

saso user

Ќе се уредува речното корито на Лепенец

saso user