Македонија

Финската министерка за внатрешни дојде во земјава, Спасовски ја пречека со букет

Финската министерката за внатрешни работи, Марија Охисало, вечерва пристигна во посета на С.Македонија.

Македонскиот колега, Оливер Спасовски, ја пречека пред зградата на МВР, со букет цвеќе.

„Вечерва во работна посета на Република Северна Македонија пристигна Министерката за внатрешни работи на Финска, Марија Охисало“, објави Спасовски.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Бомба експлодираше во „Мавровка“, оштетени локали

ohrid_user

Заев верува дека нема грешки кај високи функционери на СДСМ врзани за „Рекет“

saso user

Ханс Клуге од СЗО: Ги истражуваме двата случаја кои немале контакт ниту со пациент, ниту со некој кој патувал во Кина, а заболеле

saso user