Сцена

„Пипл“ го избра Џон Леџенд за најсекси маж на годината

Американскиот пејач и глумец Џон Леџенд е прогласен за најсекси маж на годината, според изборот од списанието „Пипл“.

Леџенд (40) е во брак со манекенката Криси Тајген, со која има две деца.

Тој беше и првиот Афроамериканец што ги комбинираше наградите Еми, Греми, Оскар и Тони за својата дејност, пренесува Танјуг.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Нина Костовска за животот, жените и различностите: Не го гледајте општеството искривено и со предрасуди, туку со љубов

saso user

Поранешната на Дикаприо еден месец по породувањето позира сосема гола! ФОТО

saso user

Од коронавирус почина актерот од популарната серија на „Нетфликс“ ФОТО

saso user