Македонија

Кавадарци доби смарт клупа за полнење телефони и пумпање на велосипедски гуми (ФОТО)

Кавадарци ја доби првата смарт клупа во градот.

„На градскиот плоштад поставена е смарт клупа со соларен уред за полнење телефони и лаптопи и паркинг место за велосипеди со уред за пумпање на гуми“, објави градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Царовска: Ве повикувам вистински да го слушнеме гласот на секое дете

saso user

Граѓанските организации за борба против корупцијата: Да не дозволиме една заробена драва да се замени со друга!

saso user

Во Охрид заседава Заедничкиот комитет со Грција за учебниците

saso user