Спорт

Англиските навивачи со брутални скандирања во Приштина против Србија (ВИДЕО)

Фудбалските репрезентации на Англија и Косово вечерва во Приштина играат меч од квалификациите за Европското првенство 2020, а англиските навивачи кои допатуваа во соседството уште во текот на денот почнаа да се „загреваат“.

Заедно со косовските навивачи, тие се дружеле во некои од кафулињата при што запеале и скандирале „Fuck Srbia“ (Е*и ја Србија).

ФОТО: EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

SportTime
@SportTi43915378
Engleski navijaci vrijeđaju Srbe

Embedded video
4
12:10 PM – Nov 17, 2019
Twitter Ads info and privacy
See SportTime’s other Tweets

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Тренерот на Лион: Ќе ми биде чест да ме смени Мурињо

saso user

Мане најдобар играч во Суперкупот на УЕФА

saso user

Шарапова: Ќе ми недостига Париз, до следната година

saso user