Балкан

Се огласи Вучиќ: Со полна пареа од понеделник продолжувам со работа

Претседателот на Србија Александар Вучиќ се огласи со кратка пишана порака, во која се заблагодарува на персоналот на ВМА и на сите кои се грижеле за него и најави дека од понеделник продолжува со работа со полна пареа.

Им благодарам на лекарите и на вработените во ВМА. Им благодарам на сите кои беа загриени. Веќе од понеделник ќе бидам во полн работен погон, напиша Вучиќ.

Вучиќ вчера бил примен на Воено-медицинската академија (ВМА) поради кардиоваскуларни проблеми, соопшти Генералниот секретаријат на претседателот на Србија.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Хорор во Србија: Син ѕверски ја убил мајка си (ФОТО)

saso user

Поставена бистата на американскиот претседател Вилсон во Чаир

saso user

Невремето во Хрватска направи хаос, има повредени (ВИДЕО)

saso user