Досие Топ вести

На „Прав пат“ Северна (азилантска) Македонија!

Северна Македонија е на „Прав пат“, функционери, судии, обвинители, полицајци, народ сите сплотени заедно.Одиме на прав пат, дојде времето кога сме на прав пат ,да на најголемите лопови и преваранти им симнуваме капа и најповеќе ги почитуваме,колку повеќе не лажат, толку повеќе им веруваме!

Одиме на „Прав Пат“, Цароска најави дека премиерот Заев лично ќе го најавел најголемото зголемување на пензиите во историјата на Македонија! Заев обзнани дека од Јануари се зголемуваат пензиите за фантастични 700,оо денари, додека можно е во Март месец пензиите да бидат зголемени за 1000 евра ?!

На „Прав Пат“ мисли и на оние кој се огрешиле од Закон.Така можеби од 1-ви Јануари 2020 година, на арамиите и на криминалците.Така, на „Прав пат“ почна пробно во 2019 годинa, а во блиска иднина лоповите и криминалците нема да се апсат, срамно е таква интелегенција да се апси. Нив малку ќе ги задржиме во Македонија, за потоа со Авио такси на Самсоненко, ќе ги испраќаме како надежен кадар по европските држави , исто како што го префрлија со ноќен лет експресно Груевски во Маџарска, додека на народот во Македонија му сервираа приспивна бајка за деца, онаа во Гепек , преку Албаниј, Црна Гора, Србија, заминал за Маџарска ?! Вилма не добила материјал од надзорните гранични премини од Албанија, Црна Гора, Србија, па нормално, тие во воздух не снимаат, а авиончето на Самсоненко, не одле на диви премини.на прав пат, народ да се прави блесав, северно од азилантска Македонија1?

С.Денесовски

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Партиите да покажат визија и да го донесат Законот за Јавно обвинителство – апелира Османи

saso user

Спасовски: Со диплома за туризам беше началник на оддел за возила, делот за туризам го водеше машинец

saso user

62 лица заразени од ковид-19, двајца починати

saso user