Урбани вести

ДЕЛЕГАЦИЈА ОД ГРАДОТ ДАЛИАН СЕ СРЕТНА СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ

Делегација од градот Далиан, Народна Република Кина, предводена од заменик претседателот на Конгресот на општината, Лиу Вајму, оствари средба со градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески и претседателката на Советот на општина Охрид, Живка Ангелоска.

На средбата беше потенцирана добрата меѓусебна соработка што двете општини, Далиан и Охрид, ја негуваат. Посебен акцент беше ставен за можната соработка во зачувувањето и реставрацијата на старите објекти во Охрид, како и заштитата на животната средина.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Охридски Комуналец стартува со платформата за електронска наплата

saso user

НАРАТИВЕН И ФИНАНСИСКИ ИЗВЕШТАЈ ПО „ЈАВЕН ПОВИК ЗА ФИНАНСИРАЊЕ НА ПРОГРАМИ И ПРОЕКТИ ОД ЈАВЕН ИНТЕРЕС НА ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2019“

saso user

Општина Ресен привремено се укинуваат приемните денови и прием на странки во општина Ресен, во сите сектори и одделенија на локалната самоуправа.

saso user