Македонија Топ вести Урбани вести

Убиство или самоубиство во Охрид?!

Денес околу 8 и 30 часот од кров на објект наспроти СВР Охрид паднало лице Илија Ристески од Охрид. Од страна на ИМП Охрид потврдена е смрт на лицето.

Екипите на СВР Охрид работат кон расчистување на настанот и утврдување на фактичка состојба дали се работи за несреќен случај, самоубиство или убиство.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Пендаровски од Гевгелија: Да гласаме за сигурна иднина на младите, Заедно Напред, за европска и напредна Република Северна Македонија!

saso user

Ни индекси ни бесплатен превоз за бруцошите – ЈСП Скопје ќе ги “дере“ уште најмалку една недела!

saso user

Извадок на дневни настани на МВР на РСМ за ден 26.06.2019 година

saso user