Урбани вести

УЛИЦАТА „АСНОМ“ ВРЕМЕНО ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕНА

Се известуваат сите учесници во сообраќајот дека утре на ден 15.11.2019 година од 04.00 час до 18.00 час, целосно ќе биде затворен за сообраќај дел од улицата „АСНОМ “, од пресек со булевар „Туристичка“ до пресек со ул. „Сирма Војвода“ , заради завршни асфалтерски работи.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Честитка од градоначалникот Ногачески по повод Денот на Републиката

saso user

ВМРО ДПМНЕ :Георгиески три месеци одложуваше за ребалансот на буџетот и на крајот реши да биде партиски послушник на СДСМ

saso user

Во Охрид промоција на романот „Некој бил тука“ од Андова Шопова

saso user