Сцена

Балашевиќ доживеа срцев удар

Славниот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ доживеал инфаркт, објавија српските медиуми, поради што е откажан концертот во Крагуевац што беше закажан за вечерва.

Пејачот сега е во Институтот за кардиоваскуларни болести во Сремска Каменица каде е хоспитализиран и вградени му се стентови.

Според неколку српски медиуми, Балашевиќ се чувствува добро и наскоро ќе биде пуштен на домашно лекување.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Шерон Стоун: Ми рече да ги соблечам гаќите, се согласив ВИДЕО

saso user

„Д Кјур“ примени во Рокенрол салата на славните

saso user

Уште едно бебе на пат: Алек Болдвин и сопругата чекаат петто дете по третпат ФОТО

saso user