Спорт

Атлетико Мадрид може да го купи Ракитиќ за 40 милиони евра

Играчот од средниот ред на Барселона, Иван Ракитиќ може да ја продолжи кариерата во Атлетико Мадрид.

Според „Mувистар +“, „рохибланкос“ се подготвени да го купат хрватскиот репрезентативец во јануари за 40 милиони евра.

Ракитиќ размислува за различни опции во кариерата поради неговата мала минутажа.

Триесет и едно-годишниот играч од средниот ред играше на седум натпревари од Ла Лига оваа сезона, но нема поминато 90 минути на теренот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Естонските нордијци признале дека употребувале допинг

saso user

Македонските фудбалери скокнаа две места на најновата ФИФА ранг листа

saso user

Официјално: Нема спорт во Франција до септември

saso user