Сцена

Јана Стојановска се породи предвреме: Лекарите лавовски се бореа за моето бебе да преживее! ВИДЕО

Македонската актерка Јана Стојановска пред два месеци стана мајка и на свет го донесе синот Ненад.

Убавата Јана се породила предвреме во Букурешт, во седмиот месец од бременоста и иако предвреме на свет го донесе Ненад, кој името го доби по нејзиниот покоен татко, сега се чувствуваат одлично и сè е во најдобар ред со здравјето на нејзиниот наследник.

Актерката веста за приновата ја криеше од јавноста, a приказната за сагата низ која поминала откако се породила ја раскажa за естрадниот магазин „Бекстејџ“.

Што се откри новопечената мајка погледнете во видеото во продолжение:

 

ФОТО: Инстаграм/Принтскрин

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Почина француската режисерка Агнес Варда

saso user

Мис Москва остана без круна

saso user

Славниот пејач откри: Поради дрогата сакав да се самоубијам

saso user