Балкан

Камион падна од 20 метри висина во Словенија, загина возачот (ВИДЕО)

Возач загина во тешка сообраќајна несреќа во Љубљана. Возило „опел корса“ изгубило контрола и се судрило со приколката на камионот. Ударот бил толку силен, што камионот удрил во заштитната ограда, а потоа паднал од мостот од 20 метри висина.

Загинатиот имал 53 години и бил од Унгарија. Возачот на автомобилот не се здобил со повреди, а уште едно возило е оштетено во несреќата.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Српски воен врв: Нема да дозволиме никакви обиди за државен удар

saso user

Јуратовиќ: Србија може во ЕУ во 2025 и порано, но не со вакви медиуми и институции

saso user

Рама до Мета: Немаш право да останeш на функција

saso user