Македонија

Гостиварец нашол рачна бомба на брегот на Мавровското езеро

Во Полициското оделение Маврово вчера во 15.55 часот , С.Ш.(36) од Гостивар пријавил дека покрај брегот на Мавровското езеро, помеѓу с.Леуново и с.Никифорово, кај место викано „Црн камен“, била пронајдена експлозивна направа.

Полициски службеници од СВР Тетово излегле на местото на настанот и констатирале дека станува збор за рачна бомба и таа била подигната за понатамошна постапка.Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Денеска облачно, попладне слаб дожд

saso user

Почесна артилериска стрелба по повод Денот на Армијата

saso user

Заеви донираа 200 пакети со храна во Босилово

saso user