Македонија Топ вести

Пендаровски пречекан од Макрон

Претседателот на државата Стево Пендаровски вечерва присуствувал на вечерата пред Парискиот мировен форум.

– Вечерва имав чест да присуствувам на вечерата во пресрет на Парискиот мировен форум, на покана на францускиот претседател Емануел Макрон заедно со шефовите на држави и учесници на Форумот, на кој ќе дискутираме за потребата од заеднички решенија за справување со глобалните предизвици, напиша на Фејсбук шефот на државата Стево Пендаровски.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Јанева: Се надевам дека со моите аргументи ќе ја забрзам истрагата

saso user

Повеќе од 2000 граѓани извадиле двојазични обрасци за лекување во странство

saso user

ВМРО-ДПМНЕ одговориле за Законот за јавно обвинителство, но поместувања нема

saso user