Спорт

Дибала му донесе победа на Јувентус над Милан

Со голот на Пауло Дибала постигнат во 77.минута, актуелниот италијански шампион Јувентус синоќа на свој терен го совлада Милан. Триумфот (1:0) значеше нови три бода за Јувентус со кои повторно се искачи на врвот на табелата во Серија А.

По 12 кола „Старата дама“ има 32 бода, еден повеќе од второпласираниот Интер. Следуваат Лацио и Каљари со по 24 бода.

Милан го запиша седмиот пораз и со 13 бода се наоѓа во долниот дел на табелата.

ФОТО: EPA / ALESSANDRO DI MARCO

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Македонските кошаркари изгубија од Естонија

saso user

Роналдо синоќа славеше јубилеј – 1.000 натпревари во професионалната кариера

saso user

Кирјос може да отпадне од УС Опен поради обвиненијата за корупција во АТП

saso user