Спорт

Клинсман се враќа на работа во Бундеслигата

Јирген Клинсман се враќа во Бундеслигата како консултант во Херта (Берлин), јави ДПА.

Педесет и пет-годишниот поранешен германски репрезентативец последен пат работел во матичната земја пред 10 години, кога беше разрешен како тренер на Баерн Минхен.

Клинсман го водеше Бундестимот во 2004-2006 година и помина 5 години како селектор во САД.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Брестовац поднесе оставка од тренерското место во Металург

saso user

Кошаркарска федерација: Со одлука на Владата ја добивме салата „Кале“ во свое владение

saso user

Се тестираа фудбалерите на Шкендија и Ренова

saso user