Македонија Топ вести

Заев го предлага стружанецот Арменд Арслани за заменик-министер за здравство

Премиерот Зоран Заев до Собранието доставил предлог за нов заменик-министер за здравство на местото на Асим Муса кој си даде оставка откако медиумите во Албанија објавија видео дека зема мито.

Заев го предлага стружанецот Арменд Арслани, кој е роден во 1985 година.

Од неговата биографија може да се види дека тој од 2013 до 2014 година работел како доктор по општа медицина работел во Специјализираната болница за нефрологија во Струга, а од 2014 е специјализант по урологија на универзитетот „Св.Кирил и Методиј“.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Сообраќајката на патот кон Крива Паланка со фатален исход: Еден загинат, петмина повредеи

saso user

Меморандум за соработка во областа на регистрација на бизнисите со Косово

saso user

Џафери: Само граѓанските општества можат да бидат моторот што ја води напред нашата држава

saso user