Сцена

Вил Смит на шега отишол на колоноскопија, добил лоши вести ВИДЕО

Актерот Вил Смит на Инстаграм објави видео од својата прва колоноскопија, но не знаеше дека ќе добие лоша вест по прегледот.

– Велат дека не можеш да достигнеш 50 милиони следбеници на Инстаграм без да го покажеш својот задник. Еве јас сум за тоа, правам колоноскопија – се пошегувал актерот.

Потоа, тој објави целосен блог, во кој следи процесот на подготовка за колоноскопија, на која отиде откако неговиот лекар Ал Стенфорд му препорачал да изврши преглед на дебелото црево, бидејќи има над педесет години.

Вил одлучи да ја истакне важноста на прегледот, но самиот доби резултати што не ги очекуваше. Му бил дијагностициран полип, кој се покажал како малигно ткиво, и имало опасност да се развие во тумор. Полипот веднаш бил отстранет и Вил потврди дека сè е завршено.

„2019 е година. Мора да внимаваме на здравјето. Постои одреден срам, но вие мора да го сторите тоа“, истакна актерот, заклучувајќи: „Мислев дека е забавно да се снима ова видео. Не знаев дека ќе се појави полип“.

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Мадона: Се чувствувам како „Њујорк тајмс“ да ме силувал

saso user

Јелена Розга во врска со 12 години помлад белграѓанец

saso user

Маж упаднал во куќата на Цеца на Кипар, вели дека пејачката му е сопруга

saso user