Урбани вести

ПОДАРОЦИ ЗА ПАТРОНИОТ ПРАЗНИК

По повод одбележувањето на 7 Ноември, патрониот празник на ЈОУДГ „Јасна Ристеска“ и 75 годишнината од  ослободувањето на Охрид, градоначалникот Константин Георгиески, на градинката  и подари играчки. Дечињата и вработените се заблагодарија за подароците и вниманието, а градоначалникот им  вети дека Локалната самоуправа и натаму ќе работи на подобрување на условите за функционирање на детската градинка  и одвивањето на воспитниот процес.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ПОТЕГОТ ОД „ПЕТЉА“ ДО ПОДМОЉЕ

saso user

НАЈДОБРИТЕ МЛАДИ ШАХИСТИ НА ПРИЕМ КАЈ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ

saso user

ОХРИД ДОМАЌИН НА МЕЃУНАРОДНИОТ НАТПРЕВАР „БАЛКАН ЈУНИОР“

saso user