Македонија

Наташа Алуловска е нова директорка на Детска клиника

Наташа Алуловска денеска е назначена за нова директорка на скопската Клиниката за детски болести, дознава Плусинфо. Алуловска како педијатар работи на одделот за неонатологија на клиниката.

Организациски директор на клиниката е Ридван Ибраими, кој на оваа позиција е од 2012 година.

Клиниката за детски болести работеше без медицински директор повеќе месеци, откако уште пролетта Катерина Ставриќ поднесе оставка на функцијата од лични причини, но чекаше да добие наследник.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Заев: Логична е постапката на Јанева предметите од СЈО да преминат во ЈО, не сум добил покана за распит за „Рекет“

saso user

Перење на пари и низа од сескуални скандали поврзани со Благојче Стојановски Туше Дел-1ви

saso user

Заев: Ние, вработените во јавните служби, да покажеме што значи да се биде посветен

saso user