Спорт

Казна од 70.000 евра за покажување гради на бејзбол натпревар

Манекенката Џулија Роуз, со своите колешки Лорен Самер и Кејла Лорен присуствуваше на бејзбол натпревар и во еден момент ги покажа градите. За тоа таа е казнета со 70.000 евра.

Со тоа, девојките сакаа да го изрекламираат своето „18 плус“ списание „Шегмег“. А го избрале бејзболот затоа што тоа привлекува огромно внимание на телевизија и веднаш ќе стане хит.

Подоцна изјавуваа дека на тој начин сакале и да ја покренат свеста за ракот на дојка.

Роуз истакнува дека ја очекувала казната и била подготвена и на ризик од затворска казна. Таа кажа и дека планираат да го повторуваат тоа со слични постапки.

ФОТО: МИА

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Роналдињо може да заигра во Малта

saso user

Валверде предупреди: Не го споредувајте Фати со Меси!

saso user

Еспањол чека казна откако ги навреди Пике, Шакира и нивниот син

saso user