Спорт

Шварценегер предложи Роналдо да носи прекар „Терминатор“

Познатиот холивудски актер и поранешен гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер предложи напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, да биде наречен „Терминатор“.

Според Шварценегер, во фудбалот овој прекар е сѐ уште слободен.

– Во НБА лигата, веќе имаме кошаркар, кој се нарекува Терминатор (играчот на Клиперс Каваи Леонард). Мислам дека во фудбалот сè уште нема играч со ваков прекар. Па зошто да не го пополниме? Нека биде Роналдо. Наречете го само Терминатор. Тогаш сите ќе го соберат и ќе го нарекуваат – ја пренесува Би-Би-Си изјавата на легендарниот американски актер.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Белинда Бенчиќ со прва ВТА титула по две години

saso user

Русија го сака финалето во Лигата на шампионите во 2021 година

ohrid_user

Имаме златни момчиња од Специјалната олимпијада на игрите во Аду Даби

saso user