Мода

Модни трендови кои ќе „владеат“ со улиците есенва

Иако температурите се натпросечно високи за овој период од годината, во модниот свет веќе се актуелизираат есенските трендови кај женската гардероба, кои и овој пат подразбираат интересни пред се’, дневни комбинации.

Најголемите трендови впрочем, одамна беа претставени на модните писти за време на модните недели, а од неодамна и на полиците во продавниците има парчиња гардероба во кои би можеле да уживаме кога температурите ќе соодветствуваат на годишното време.

Очекувано, есенските денови носат посмирени бои, како и едноставни кроеви на плетена облека во која радо би се „сместиле“ кога ќе паднат температурите. Во фокусот на најновите есенски трендови се минимализмот, карираните и анимал принтовите.

Плетена облека 

Животински принт

Беж и зелени нијанси

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

За модерни мажи: Предлози на совршени чевли за Вашата свадба (ГАЛЕРИЈА)

saso user

Едноставни трикови за нега на витканата коса

saso user

Наркобосот како моден бренд: Сопругата на Ел Чапо покренува модна линија

saso user