Мода

Модни трендови кои ќе „владеат“ со улиците есенва

Иако температурите се натпросечно високи за овој период од годината, во модниот свет веќе се актуелизираат есенските трендови кај женската гардероба, кои и овој пат подразбираат интересни пред се’, дневни комбинации.

Најголемите трендови впрочем, одамна беа претставени на модните писти за време на модните недели, а од неодамна и на полиците во продавниците има парчиња гардероба во кои би можеле да уживаме кога температурите ќе соодветствуваат на годишното време.

Очекувано, есенските денови носат посмирени бои, како и едноставни кроеви на плетена облека во која радо би се „сместиле“ кога ќе паднат температурите. Во фокусот на најновите есенски трендови се минимализмот, карираните и анимал принтовите.

Плетена облека 

Животински принт

Беж и зелени нијанси

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Секси пожарникари од календар ќе гасат оган во женски срца

saso user

Со атрактивна фотосесија „Dias“ ја претстави новата женска колекција (ГАЛЕРИЈА)

saso user

Нов скандал во ЦСУ „Климент Охридски“, Бившион директор не ојт, а плата земвит. Наташа очи имаТ ал не?

saso user