Свет

Чешкиот претседател Земан во болница

Претседателот на Чешка Милош Земан ќе биде хоспитализиран неколку дена за да „ја врати кондицијата“, изјави денеска портпаролот на претседателството, Жири Овчачек.

Тој рече дека Земан, кој има 75 години и е страстен пушач, ќе биде примен во Воената болница во Прага и дека ќе биде отпуштен во недела.

Земан во последно време има проблеми со одењето, дијабетес и невропатија.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

(Видео)Персоналот од кардиологија на MünchenKlinik со песната „Love & Hate“ на MIchael Kiwanuka порачуваат останете дома

saso user

Уапсен маж пред црква во Мелбурн

saso user

Кралицата Елизабета, сепак, не го отпишува својот внук Хари

saso user