Спорт

Турската федерација му подари дрес на суспендираниот фудбалер кој даде поддршка за нападите во Сирија

Претседателот на Турската фудбалска федерација, Нихат Оздемир, му врачи дрес од националниот тим на играчот од средниот ред на германскиот „Сент Паули“, Јенк Шахаин, објави Федерацијата на својот официјален Твитер профил.

Претходно, играчот даде поддршка на акциите на турската армија во Сирија, по што клубот го суспендираше.

Дваесет и петгодишниот Турчин игра за Сент Паули од 2016 година. Досега тој настапи на 57 натпревари во Германскиот шампионат и постигна шест голови.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Надал: Не сум опседнат со 20-те Гренд слем титули на Федерер

saso user

Шансите Роналдо да игра со Ајакс се минимални

saso user

Меси лидер во ТОП 5 европските лиги во голови од слободен удар

saso user