Сцена

Скандал го тресе семејството Клуни: Возела пијана и ќе мора да оди во затвор!

Семејството Клуни минува низ вистинска драма. Поточно, постарата сестра на Амал Клуни, Тала Аламудин Ле Талек, е осудена на три недели затвор и казна од 6.400 американски долари за разни сообраќајни престапи – дури и возење во пијана состојба.

Во мај годинава, Тала била запрена од сообраќаен полицаец поради рутинска контрола, по што било утврдено дека Тала е под дејство на алкохол. Три пати поголема количина алкохол од дозволената била пронајдена во нејзиното тело, а на вчерашното рочиште рекла дека длабоко жали и дека е свесна за последиците од несовесното однесување.

Таа вечер во мај, испила две чаши вино и една чаша шампањско, а потоа го возела џипот на нејзиниот сопруг, БМВ X5, пренесува „Стрејтс тајмс“. Додека се враќала дома, таа била запрена од полицаец, а по неколку прашања, тој сфатил дека таа не е во можност да одговори заради својата состојба. Покрај тоа, додал тој, таа силно мирисала на алкохол.

По излегувањето од затвор, 47-годишната ќе биде лишена од возачката дозвола следните четири години. Првиот прекршок поради кој ѝ ја одземале возачката дозвола отповикана го сторила во 2013 година. На судењето, нејзиниот адвокат изјавил дека „Тала, мајка на четири деца, ја разбира грозната грешка што ја направила и дека страда од последиците од несаканиот публицитет поради причини што не се под нејзина контрола.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Средбата на Меган и Бијонсе сепак била напната, пејачката го прекрши правилото дека кралското семејство последно доаѓа

saso user

Синот на Фиби повеќе личи на Рос од „Пријатели“ отколку на нејзиниот сопруг! ФОТО

saso user

Роберт де Ниро: Трамп дојде на власт со помош на Русија (ВИДЕО)

saso user