Спорт

Роналдо за една година заработи двојно повеќе од Меси од реклами на Инстаграм

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо стана лидер по заработка на Инстаграм во последните 12 месеци. Тој има двојно поголеми добивки од големиот ривал Лионел Меси, но повеќе заработил и од другите спортисти и останатите ѕвезди воопшто.

Според „Фокс спортс“ Португалецот заработил 72 милиони долари од 34 објавувања на Инстаграм. Меси во овој период има 36 рекламни публикации, кои му донесоа 35,3 милиони долари.

Четвртото место на оваа листа е за Дејвид Бекам. Познатиот англиски фудбалер заработи 16,25 милиони долари за 12 месеци на социјалната мрежа.

ФОТО: EPA / RODRIGO ANTUNES

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Маркез заврши во болница по паѓањето на „Бурирам“

saso user

Познати сите двојки од третото квалификациско коло за ЛШ

saso user

Меси ја спаси Аргентина од пораз на дуелот со Уругвај

saso user