Свет

Математичка загатка која го полуде интернетот, обидете се да ја решите ФОТО+ВИДЕО

Математичка загатка со банани, часовници и геометриски фигури поттикна дебата на интернет.

Пред да одговорите, размислете и погледнете неколкупати…

 

 

Проверете дали точно сте ја решиле.

Преземањето на оваа
Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Ердоган: Турција не ја признава американската резолуција за геноцидот врз Ерменците

saso user

Дури 84 отсто од родителите ширум светот се плашат за безбедноста на децата на интернет

saso user

Венеција пред вонредна состојба, нивото на водата најголемо во последните 50 години

saso user