Сцена

Македонката Татјана Јанушева ја краси насловната на престижeн светски магазин ФОТО

Шеснаесетгодишната манекенка од Велес, Татјана Јанушева, ја краси насловната страница на познатиот моден магазин „Pump“.

По многубројните ангажмани што Татјана ги имаше во Македонија и регионот, ова е нејзина прва насловна стрница за светски магазин.

Фотосесијата била направена летово на грчкиот остров Санторини со модната фотографка Наташа Настова Панова.

Татјана Јанушева е дел од модната агенција „Моделс ИН“.

janusheva pulp (4)

FOTO: Printskrin

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Настапот на Тамара на Евровизија со над милион прегледи

saso user

Стјепан Хаузер во „незгодна“ позиција со „Señorita“ (ВИДЕО)

saso user

Специјално музичко шоу, наместо евровизиски натпревар ВИДЕО

saso user