Спорт

Агуеро претрпе сообраќајна несреќa

Серхио Агуеро доживеа мала сообраќајна несреќа пред тренингот во средата наутро, јавуваат британските медиуми.

Напаѓачот на Манчестер Сити патувал до „Етихад Емирати“, кога неговиот „Рејнџ ровер“ бил вмешан во инцидентот на патот.

Како резултат на несреќата, возилото е оштетено во предниот дел. Аргентинецот не бил повреден по инцидентот, а потоа учествувал во трнингот на Сити.

Шампионите се осум бода зад лидерот Ливерпул. Во сабота, тимот од Манчестер е домаќин на Кристал Палас.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Парондо по поразот на Вардар од Нексе: Цар беше несовладлив во второто полувреме ВИДЕО

saso user

Ѓоковиќ нема да игра во Монтреал

saso user

Кинез ги купи Бруклин Нетс за рекордни 2,35 милијарди долари, сосе салата

saso user