Урбани вести

АКЦИЈА ЗА ОТСТРАНУВAЊЕ НА НЕЛЕГАЛНО ПОСТАВЕНА УРБАНА ОПРЕМА

Општинските инспекциски служби заедно со екипи од ЈП „Охридски комуналец” и СВР Охрид, денес реализираа координирана акција за отстранување на нелегално поставената урбана опрема пред угостителските објекти во охридската чаршија.

Акцијата беше спроведена врз основа на претходни инспекциски контроли, со кои биле утврдени локациите и угпостителките објекти каде биле поствени маси, столови и друга урбана опрема, без одобрение за поставување и надвор од Програмата за поставување на урбана опрема.

Ваквите акции и контроли ќе продолжат и во текот на наредниот период.

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ПОЧНУВА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „ОХРИД КРАФТ“

saso user

Градоначалникот Георгиески се приклучи на нуркачите предводени од д-р Горан Балевски во акцијата за чистење на охридското дно во Охридското Езеро од отпад

saso user

ОДЛОЖЕНА ДВАЕСЕТ И ШЕСТАТА СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ОХРИД

saso user