Урбани вести

СЕ УРЕДУВА ПАТЕКАТА ОД „СААТ КУЛА“ ДО „ГОРНА ПОРТА“

Деновиве интензивно се одвиваат градежни активности од првата фаза на проектот за уредување на патеката што води од „Саат кула“ до „Горна Порта“ во стариот дел на градот.

Проектот предвидува тампонирање, бетонирање и поплочување на постојната земјена патека, како и соодветно осветлување и хортикултурно уредување.

Вкупната вредност на проектот е 3 милиони денари и истиот е финансиран од Центарот за развој на Југозападен плански регион. Градежните работи ги изведува ДООЕЛ „Тане 2007“ од Охрид.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ОХРИД ДОМАЌИН НА СЛОВЕНЕЧКИ КУЛТУРЕН НАСТАН

saso user

ЧЕСТИТКА НА ГРАДОНЧАЛНИКОТ ПО ПОВОД ДЕНОТ НА НАСТАВАТА НА ТУРСКИ ЈАЗИК

saso user

Тешко повредена велосипедистка на патот од с.Трпејца до с.Стење

saso user