Македонија

Починат скопјанец пронајден покрај пат во Тетовско

Вчера околу 16.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека покрај пат во с.Рогачево, тетовско бил пронајден починат Г.К.(67) од Скопје. Од страна на лекар била констатирана смрт, без траги на насилство.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово, а по наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е предадено за обдукција.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Стружанец ќе плати 4.000 евра, со камион дошол од Данска и наместо во самоизолација се пршетал во Албанија и се вратил

saso user

Поради прекршување на полицискиот час предложена казна од по 500 евра за 25 лица од Струмица

saso user

Опозицијата предлага четири сценарија за избор нов јавен обвинител за организиран криминал и корупција

saso user