Урбани вести

Покана за инфо ден IPARD 2014-2020

На ден 17.10.2019 (Четврток) со почеток во 11 часот во салата за состаноци на општина Дебрца – Белчишта. ќе се одржи еднодневен настан-инфо ден IPARD 2014-2020 во организација на Министерство за земјоделство, водостопанство и шумарство. Поканети се сите заинтересирани странки, кои сакаат да дознаат повеќе детали за начинот на аплицирање и реализирање на овој тип на проекти.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

10 метачки на ѓубре и 80 нови работници за почист Аеродром

saso user

В.Д. ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОНСТАНТИН ГЕОРГИЕСКИ ВО ОБИКОЛКА НА ГРАДЕЖНИТЕ АКТИВНОСТИ НИЗ ГРАДОТ

ohrid_user

ЈП „ГРАДСКИ ПАЗАР” ЗАПОЧНА СО ПОСТАВУВАЊЕ НА УНИФИЦИРАНИ ТЕЗГИ

saso user