Спорт

Пике горд на Барселона која искажа поддршка за политичарите од Каталонија

Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике ја коментираше изјавата на каталонскиот клуб во врска со деветте лидери на Каталонија.

Претходно, Врховниот шпански суд ги осуди на затворска казна од девет до 13 години за организирање акции и одржување референдум за Независност во 2017 година.

– Горд што сум дел од овој клуб – напиша Пике на својот Твитер.

ФОТО: EPA / Alejandro Garcia

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Агаси: Ѓоковиќ ќе го надмине Федерер

saso user

ЛЕ: Ако го помине Дуделанж, Шкендија повторно ќе измери сили со Номе Калју

saso user

„Скај Спортс“: Абрамович не го продава Челзи

saso user