Свет

Згодна девојка уапсена поради провокативно бикини: Не разбирам во што е проблемот! ФОТО

Една туристка од Тајван била казнета поради премногу провокативното бикини на една од филипинските плажи.

Лин Зу Тинг (20) била на летување на Боракај со своето момче. Тие ја посетиле плажата Пука, а девојкaта носела мошне провокативно бикини на кое подразбирало само една минијатурна лента преку интимните делови.

Верувале или не, полицијата до неа дошла откако тамошните туристи ја фотографирале на плажата и ги објавиле фотографиите на социјалните мрежи.

Полицијата потоа ја посетила во хотелот каде што била уапсена.

– Во нашата конзервативна култура такво нешто е срамота – рекол шефот на полицијата Џес Бајлон.

Лин изјавила дека не знаела дека носењето бикини е забрането и дека станува збор за нејзино лично изразување.

Во полицијата Лин морала да плати казна од 45 евра за да може да го напушти остовот.

 

filipini borakaj

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Додик: Со нов закон ќе се потврди 9 јануари како Ден на Република Српска

saso user

Виновните за конфликтот во Донбас ќе бидат казнети, вети Зеленски

saso user

Се здружија главните издавачи на весници во САД

saso user