Бизнис

Директорката на УЈП заедно со татко ѝ, актерот Ѓокица Лукаревски скенираат сметки

И таткото на диркторката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска, актерот Ѓокица Лукаревски се вклучи во промоцијата на мерката „МојДДВ“.

На својот фејсбук профил, Лукаревска објави фотографија на којашто заедно со својот татко додека пијат кафе скенираат сметки.

„Скенираме“, напиша Лукаревска.

Во промоцијата на мерката досега се вклучија голем број јавни личности и политичари.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Поскапеа цигарите

saso user

Ѓорѓевиќ: Србите да не се плашат од работниците на С.Македонија и Албанија

saso user

Скенирајте ги сите сметки, Мој ДДВ#Моја награда стартува од недела

saso user