Бизнис

Директорката на УЈП заедно со татко ѝ, актерот Ѓокица Лукаревски скенираат сметки

И таткото на диркторката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска, актерот Ѓокица Лукаревски се вклучи во промоцијата на мерката „МојДДВ“.

На својот фејсбук профил, Лукаревска објави фотографија на којашто заедно со својот татко додека пијат кафе скенираат сметки.

„Скенираме“, напиша Лукаревска.

Во промоцијата на мерката досега се вклучија голем број јавни личности и политичари.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Боинг прикривал информација за слабости во авионите

saso user

Турци заинтересирани да инвестираат во Македонија

saso user

Антикорупциска, полицијата и правда заедно ќе се борат против корупцијата и перењето пари

saso user