Свет

Девојче од САД исчезна од роденден, пар го намамил давајќи му благо

Тригодишно девојче исчезна во САД, а полицијата вели дека се работи за киднапирање од роденденска забава од страна на маж и жена, кои веројатно го намамиле давајќи му нешто благо, пренесува „Метро“.

Девојчето, чие име е Камил „Капкејк“ МекКини, за последен пат е видено околу 20.30 часот во саботата во Алабама. Полицајци веруваат дека тоа е во опасност.

Полицијата објави и фотографија од возилото со кое девојчето е киднапирано.

– Само си ја сакам ќерка ми назад. Ќе платам колку треба, ќе направам што и да се бара од мене – вели 27-годишниот татко Доминик.

ФОТО: Метро

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Тоалет на иднината – снима, анализира и предупредува на 10 болести

saso user

Асанж во лондонскиот затвор ВИДЕО

saso user

Се испилија четири гаврани, Обединетото Кралство избегна зла судбина

saso user