Спорт

Англиски навивач почина во Софија, најверојатно од предозираност со дрога

Еден англиски навивач во Софија починал, неофицијално, од предозираност со дрога. Вечерва од 20.45 часот, репрезентациите на Бугарија и Англија играат меч од квалификациите за ЕП 2020, а во главниот град на Бугарија допатуваа неколку илјади Англичани.

Во моментов се врши аутопсија, а според непотврдени информации, причина за смртта е прдозираност од наркотични средства.

Според бугарските медиуми, кои пренесуваат изјава од полицијата, навивачот колабирал на улица, и со возило на брза помош бил пренесен во болница, но била констатирана смрт. Има и две други пријави за инциденти кои ги правеле Англичаните, а имаше и една тепачка во која еден Англичанец се здоби со скршеница на раката.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Роналдо се откажува од 3,8 милиони евра за да нема откази во Јувентус

saso user

Нејмар третпат ја тужи Барселона, сега бара 6,5 милиони евра

saso user

Вредноста на Манчестер Јунајтед се намалила за над 1,2 милијарди фунти

saso user