Македонија Урбани вести

Прегазен велосипедист во Охрид (Фото)

Прегазен велосипедист на илица Булевар Туристичка во Охрид ,спрема излез на патен правец Охрид-Подмоље.Патничко моторно возило се судрило со велосипедист , кој се здобил со тешки повреди и веднаш е пренесен во специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Свети Еразмо“.Во моментов се врши увид на лице место од страна на сообраќајната полиција.

Foto Ohridskaj

Teska soob.nezg.na izlez od ohrid prema struga pomegju patnicko motorno vozilo i velosipedist koj e..tesko povdeden i prefrlen vo sv.erazmo. uvid na mestoto

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Рајнхард Прибе доби титула почесен професор на Универзитетот ФОН

saso user

Конкурс на британската Влада за доделување Чивнинг стипендии

saso user

СДСМ: Сите честитаат за најпозитивниот Извештај на ЕК, само Мицкоски го премолчи овој успех и продолжува да го брани Никола Груевски

saso user