Македонија

Сончево и топло, температурата до 26 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 6 до 16 степени, а дневната температура од 19 до 26 степени.

Во Скопје и околината сончево со мала облачност и слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе достигне до 10 степени, а дневната до 25 степени.

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 6 до 16 степени, а дневната температура од 19 до 26 степени.

Во Скопје и околината сончево со мала облачност и слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе достигне до 10 степени, а дневната до 25 степени.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Средба на Претседателот Пендаровски и Директорот на Агенцијата за употреба на јазиците Села

saso user

Заев: Убеден сум дека на 17. и 18. октомври ќе добиеме датум за почеток на преговори со ЕУ

saso user

Спасовски: Се уште нема информации за Демири и Исмаиловиќ

saso user