Број на текстови објавени денес: 98
Спорт

Гугиќ од Хрватска најуспешен по првиот ден на Меѓународниот коњички турнир

Хрватот Денис Гугиќ со грлото Сие Клаве го освои првото место на првиот натпреварувачки ден на Меѓународниот коњички турнир „Скопје 2019” Меморијален куп „Др. Јосиф Наумовски“ и 4. коло од Државното првенство.

Второто место во категоријата – висина 1,25 метри, го освои Бошко Ристиќ од Србија, додека трет беше неговиот сонардоник Зоран Јовановиќ.

На натпреварите со висина на пречките 1,15 метри победи Петар Милошевски на грлото Бравадос, пред Дарио Гроздановски и Леонида Грозадновска.

Најдобра во категоријата 1,05 метри беше Меланија Атанасовска на грлото Калатус, пред Бобан Темелковски и Самир Реџепи.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Роналдо не е сопственик на најскапиот автомобил на светот

saso user

Сала и Ибонсон се задушиле пред авионската несреќа

saso user

Попович: Забраната за мобилни телефони помогна да се подигне тимската хемија

saso user