Спорт

Гугиќ од Хрватска најуспешен по првиот ден на Меѓународниот коњички турнир

Хрватот Денис Гугиќ со грлото Сие Клаве го освои првото место на првиот натпреварувачки ден на Меѓународниот коњички турнир „Скопје 2019” Меморијален куп „Др. Јосиф Наумовски“ и 4. коло од Државното првенство.

Второто место во категоријата – висина 1,25 метри, го освои Бошко Ристиќ од Србија, додека трет беше неговиот сонардоник Зоран Јовановиќ.

На натпреварите со висина на пречките 1,15 метри победи Петар Милошевски на грлото Бравадос, пред Дарио Гроздановски и Леонида Грозадновска.

Најдобра во категоријата 1,05 метри беше Меланија Атанасовска на грлото Калатус, пред Бобан Темелковски и Самир Реџепи.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Ливерпул се врати на лидерското место во Премиер лигата

ohrid_user

Борусија со понуда до Јувентус за Манџукиќ

saso user

Дете ќе плати казна поради селфи со Роналдо (ВИДЕО)

saso user