Број на текстови објавени денес: 93
Свет

Во пукотници во Њујорк четворица починати, а петмина ранети

Во Њујорк се случило пукање, а според првичните информации, убиени се четири лица, а петмина се ранети, јавуваат американските агенции.

Асошиејтед прес известува дека сѐ уште никој не е уапсен, и дека пукањето се случило во Бруклин.

Полицијата за Њујорк пост изјави дека неколкумина се приведени на испрашување, а мотивот за нападот сѐ уште е непознат.

Нападот се случил во ноќен клуб во квартот Краун хајтс, а локалот се изнајмува за приватни забави.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Тинејџер кој силувал и убил шестгодишно девојче ќе бара помала казна затвор во Шкотска

saso user

Мистериозна смрт на студент во Нов Зеланд, лежел во креветот два месеца

saso user

Могерини: Нов напад на Русија на украинскиот суверенитет

saso user