Урбани вести

СВЕЖО ЦВЕЌЕ ПРЕД СПОМЕН ОБЕЛЕЖЈАТА ОД НОБ

Во рамки на одбележувањето на 11- Октомври, денот на  народното востание, градоачалникот Константин Георгиески и делегации на Општина Охрид положија свежо цвеќе пред спомен обележјата на борците од НОБ во Градскиот парк, Основениот суд во Охрид , СОСУ „Св. Кирил и Методиј“ и градските гробишта.

Свежо цвеќе положија и претставници од ОО на Сојузот на борци од Охрид и Дебарца и претставници од политичкиот и јавниот живот во градов.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

РАБОТЕН РУЧЕК НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ СО ЕВРОАМБАСАДОРОТ САМУЕЛ ЖБОГАР

saso user

Хортикултурно уредување на мини плоштадот во Оровник

saso user

ОЕМУЦ „СВ. НАУМ ОХРИДСКИ“ СЕ ЗБРАТИМИ СО ТЕХНИЧКАТА ШКОЛА ОД ВАЉЕВО

saso user