Број на текстови објавени денес: 101
Македонија Топ вести

Српската амбасадорка и советник во Владата на РСМ со пристисоци врз Обвинителството и судот да ја спасат Мандиќ да не оди во притвор

Како што дознава редакцијата ОхридСкај од свои извори, Амбасадорката на Р. Србија во Македонија заедно со сопругот на една од осомничените во аферата „Рекет“, Jасна Мандиќ, претседателка на Меѓународниот сојуз на Боки 13 во ко-реалција на еден советник во Владата на РСМ, Башановиќ правеле притисок до Јавното обвинителство, Кривичниот суд, осомничената Мандиќ да не добие мерка притвор, туку на истата да и биде определена поблага мерка?!

Мандиќ не поседува имот во РСМ, имот на нејзиниот сопруг- невропсихијатар веќе неколку месеци е блокиран од струшката фирма Дрим Билдинг. Дали ќе успеат во намерата да ја спасат Мандиќ и истата експресно да исчезне од РСМ останува да видиме!

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Судот досега два пати не барал одземање на имунитет, за Вељаноски ќе се разгледува што понатаму

saso user

Димитров: Сега е време регионот да ја земе судбината во свои раце

saso user

Сопственичката на објектот Ајхан Абдула: Објектот ми го градат граѓаните како донација, наместо да ми дадат потребаната дозвола која ја барав, тие испратија полицајци

saso user