Македонија Топ вести

Српската амбасадорка и советник во Владата на РСМ со пристисоци врз Обвинителството и судот да ја спасат Мандиќ да не оди во притвор

Како што дознава редакцијата ОхридСкај од свои извори, Амбасадорката на Р. Србија во Македонија заедно со сопругот на една од осомничените во аферата „Рекет“, Jасна Мандиќ, претседателка на Меѓународниот сојуз на Боки 13 во ко-реалција на еден советник во Владата на РСМ, Башановиќ правеле притисок до Јавното обвинителство, Кривичниот суд, осомничената Мандиќ да не добие мерка притвор, туку на истата да и биде определена поблага мерка?!

Мандиќ не поседува имот во РСМ, имот на нејзиниот сопруг- невропсихијатар веќе неколку месеци е блокиран од струшката фирма Дрим Билдинг. Дали ќе успеат во намерата да ја спасат Мандиќ и истата експресно да исчезне од РСМ останува да видиме!

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Пендаровски – Линде: Не постои друга прифатлива алтернатива освен полноправно членство на Северна Македонија во ЕУ

saso user

Општина Дебрца додели нагледни средства и наставни помагала за основното училиште “Дебца”

saso user

Бектеши: Промените ќе бидат за да се зајакнат капацитетите на институциите

saso user