Македонија Топ вести

ЕКСКЛУЗИВНО: „Кики“ не е Кирацовски , туку извесна Кика Карајованова.

Александар Кирацовски нема поврзаност со „Рекет“ .Охридскај знае кој се кие под псевдонимот „Кики“ подолг временски период , но како би престанале шпекулациите ,како и секогаш Охридскај прв дознава.

Под псевдонимот „Кики“ всушност се сокрива првата помошничка и  главно помошно лице во меѓународниот сојуз и 1-тв  на Боки 13,извесна  Кика Карајованова.Карајованова е опфатена со истрагата на обвинителството.

Со овој факт ,редно е да престанат шпекулациите која е особата под псевдоним „Кики“

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Се е подготвено за „Денот на Хуманизмот во Охрид „ Проф. Др Јован Стојаноски 2019“, посебна благодарност на хуманите лица и компании

saso user

Санкционирани 23 возачи кои користеле мобилен

saso user

ЗА ДОЧЕКОТ НА НОВАТА 2020 ГОДИНА ВО ОХРИД РЕЛАТИВНО МИРНО,ИМП ОХРИД СО ПОЛНИ РАЦЕ РАБОТА

saso user