Број на текстови објавени денес: 93
Македонија Топ вести

ДВАЈЦА ФУНКЦИОНЕРИ И ДВАЈЦА БИЗНИСМЕНИ НА МЕТА НА Ј.О. ЗА ПРИТВОР ВО СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“

Двајца функционери ќе бидат опфатени во истрагата на јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во случајот „Рекет“, дознава редакцијата ohridsky.com од свои извори.Како што дознава редакцијата ОхридСкај  и двајца бизнисмени се опфатени со детална истрага за можно сторено кривично дело  „Перење пари и други приноси од казниво дело“ по член 273 став 1 од Кривичниот законик.Како што дознаваме јавното Обвинителство ќе барало мерки притвор за сите опфатени лица.

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Македонија од денеска има нов шеф на државата

saso user

Заев: Разрешувањето на „Рекет“ ќе ја докаже независноста на судството

saso user

Обвинение за новинар од Инфомакс за објавата на исказот на сведок во „Рекет“

saso user