Број на текстови објавени денес: 96
Свет

Во Мексико врзале градоначалник за камион и го влечеле по улици ВИДЕО

Во Мексико се уапсени 11 лица откако градоначалникот на мексиканската држава Чиапас, Хорхе Луис Ескандон Ернандес беше врзан за камион и влечен по улиците.

Уапсените го извлекле градоначалникот од неговата канцеларија, го врзале за камион и го влечеле низ улиците затоа што, наводно, не го исполнил предизборното ветување дека ќе ги поправи локалните патишта.

Инцидентот се случил во вторникот, а градоначалникот беше нападнат од земјоделци.

Ескандон Ернандес многу брзо беше ослободен од локалната полиција без да претрпи сериозни повреди. Тој најави дека ќе поднесе тужба за киднапирање и обид за убиство.

Tabasco Al Minuto@Tabalminutomx

Circula en redes video en el que pobladores del ejido Santa Rita en el municipio de , , suben en una camioneta al alcalde Jorge Luis Escandón Hernández. Los motivos es porque no ha cumplido lo prometido en campaña.

Embedded video

93 people are talking about this
Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Барселона, Париз и Амстердам најпосетуваните европски градови

saso user

Добиле 4 милиони фунти на лото, не можат да ги подигнат бидејќи биле осудувани

saso user

Во напад во Калифорнија убиени четири лица

saso user